Naše fitness centrum nabízí program „Chci zhubnout“.

 
Chcete zhubnout a nedaří se Vám to?

Možností je několik. Základem redukce podkožního tuku je „magická“ rovnice, kdy kalorický výdej našeho těla musí být za všech podmínek vyšší než kalorický příjem.  Jinými slovy, pokud budeme mít vhodně složený jídelníček (nízký kalorický příjem), který obohatíme o aerobní cvičební aktivitu, kila začnou rychle padat dolů.

Proč hubnout?

Vzhled ovlivňuje mimo jiné i sebevědomí člověka. Nejde ani tak o to, abyste vypadali jako z jednoho z módních či sportovních magazínů, ale abyste byli sami se sebou spokojeni. Uvidíte, že i něco jako „znovu-oblečení“ kalhot, které Vám Vaše postava po nějakou dobu nedovolila nosit, bude pro Vás příjemné osobní vítězství. Už nebudete chtít vaše tělo jen schovávat za nemožné vrstvy oblečení a v létě se bát jít do plavek.

Pravda, jsou i lidé, kteří jsou spokojení se svým vzhledem, i když můžou dosahovat až  k hranicím obezity. Pokud máte jen pár kilo navíc, není čeho se bát. Pokud však tukové složky překračují optimální hranici (u každého individuální), může předcházet zdravotním problémům. Vyšší riziko výskytu srdečních chorob, diabetu nebo i některých druhů rakoviny jsou jen příklady.

Jaký je ukazatel správné váhy?

Většina lidí se dnes orientuje podle tzv. BMI (Body mass index), který však neukazuje přesné údaje. Pro jeho výpočet potřebujete zadat jen výšku a váhu. Hlavní slovo pro výpočet váhy mají ale i tukové a svalové zásoby v těle. Proto doporučujeme osobně si vyhodnotit stav vaší váhy. Můžete tak učinit například přímo v našem fitcentru v Ostravě, kde Vám jeden z našich fitness trenérů během pár okamžiků pomocí speciálního měřiče zhodnotí Vaší aktuální situaci: hmotnost vody, tuku a netukové složky ve Vašem těle a  zdělí Vám Vaší ideální váhu (ať už nižší, stejnou nebo i vyšší) a sestaví Vám individuální cvičební program.

Jak správně zhubnout?

Jak jsme již zmínili výše, základ je ve vyváženosti příjmu a výdaje energie. Pokud však cvičíte příliš nebo jíte jen málo, může dojít k poškození Vašeho zdraví. Špatné cvičení má kromě možností zdravotních problémů taky dopad na efektivnost cvičení – příčina toho, proč někdo nemůže zhubnout i přes pravidelnou fyzickou námahu. Od toho tu jsou naší trenéři, kteří Vám ve všem poradí.

Proč hubnout cvičením na fitness strojích SWITCHING?

V našem fitness centru provádíme tzv. kruhový trénink, při kterém cvičící střídá fitness stroje a tím do cvičení zapojí všechno svalstvo. Oproti klasickým fitness strojům, jsou zapojovány svaly hýždí a stehen a dochází zde i k jejich zpevnění a vyrýsování. Což jistě ocení zejména ženy. Fitness stroje SWITCHING jsou nová, v České republice ojedinělá metoda k snížení Vaší hmotnosti.

Naše posilovna je vybavena moderní cardio zónou a ojedinělým cvičebním konceptem SWITCHING, při kterém dochází k zapojování většiny svalových partií, což vede k účinnějšímu spalování tuků.

Ukázkový trénink na našich fitness strojích může vypadat takto:

Chci zhubnout – program

1. 15 až 20 minut aerobní aktivity (běh, eliptical, stepper) na zahřátí. 

2. Po každém odcvičení tohoto okruhu, doplníme tento kruhový trénink o 5 minut běhu. Tento okruh i s aerobní činností opakujeme 3 až 4krát. Po ukončení posledního okruhu, prodloužíme aerobní aktivitu na 15 a více minut.

3. Po dokončení tréninku nesmíme zapomenout na důležitý stretching.

Rada na závěr…

Nikdo nezhubne ze dne na den. Ani z týdne na týden. Je třeba mít trpělivost a nevzdávat se, když se výsledky nedostaví okamžitě. K dokonalé postavě vede dlouhá a mnohdy namáhavá cesta. Věříme, že s naší pomocí budete o několik kroků blíž k Vaší vysněné postavě.Vybrali jste si fitness program „Chci zhubnout“? Výborně!


Přejeme mnoho štěstí při hubnutí.

Fitness centrum SWITCHING